СТАТТІ

Зблизька (Майже) з Tesla Cybertruck: Майбутнє Тьмяне та Металеве

30 листопада група клієнтів отримала перші поставки довгоочікуваного Tesla Cybertruck. Через чотири роки після його невдалого дебюту з трісканням вікон — і через два роки після того, як він повинен був з'явитися — Cybertruck нарешті став реальним серійним автомобілем. Щоб особисто оглянути його, я (Brian Normile) відвідав шоу-рум Tesla в Золотому березі Чикаго — нетрадиційний автовиробник породжує нетрадиційне автошоу

Зовнішній погляд зсередини

Модель Cybertruck на підлозі, на жаль, була обгороджена, тому у мене немає вражень від інтер’єру, крім того, що я бачив на офіційних сторінках та сторонніх відео, і того, що я міг розгледіти, дивлячись через вікна.
Однією помітною особливістю інтер’єру для мене було майже відсутнє дзеркало заднього виду. За закритим кришкою кузова Cybertruck ви фізично не можете бачити назад і повинні покладатися на системузадньої камери, яка відображається на центральному сенсорному екрані (продавець був настільки люб’язний, що пояснив мені, людині не маленького розміру, що кришка може витримувати до 135 кг з якоїсь причини). Як людині, схильній до морської хвороби, я б міг пожертвувати аеродинамікою кришки, щоб використовувати дзеркало заднього виду, оскільки камери заднього виду викликають у мене запаморочення. Гострі кути кузова також змушують мене замислитись про зручність входу на задні сидіння, але я не міг цього перевірити.

Tesla Cybertruck | Cars.com photo by Brian Normile
Tesla Cybertruck | Cars.com photo by Brian Normile

Похмуре бачення майбутнього

Особисто, Cybertruck виглядає меншим, ніж я очікував, хоча це, ймовірно, було посилено тим, що демонстраційна модель стояла на найнижчій висоті підвіски своєї адаптивної повітряної підвіски. За словами Tesla, деякі (а можливо і всі) версії Cybertruck будуть мати режим “Extract” з максимальною висотою кліренсу більше 17 дюймів (43.18 сантиметрів). У шоу-румі висота підвіски була ближче до кросовера. З довжиною майже 224 дюйми (5 метрів 69 см), Cybertruck є ближчим за довжиною до Ford F-150 Lightning (5 метрів 91 см), ніж до нового Toyota Tacoma (5 метрів 39 см), і він приблизно такої ж ширини, як пікап повного розміру.
Шини Cybertruck для бездоріжжя мають невеликі захисні ковпаки на колесах, але вони краще виглядають на машині, ніж на фотографіях (хоча це може бути обманом через висоту підвіски). Також була помітна проблема з щілиною на панелі біля заднього борту, але все інше виглядало добре з того, що я міг побачити під час мого короткого візиту. Величезний єдиний склоочисник – цікавий вибір, але я не можу його критикувати, коли він стоїть всередині і нерухомо. Що стосується потенційно негоди, зовнішні кнопки для кришки кузова і заднього борту здаються надмірно вразливими до можливих опадів; сподіваюся, вони належним чином захищені від таких очевидних проблем.

Поки я розглядав Cybertruck, різні люди заходили до шоу-руму, щоб оглянути його, і кожен, хто побачив його під час мого перебування там, захоплювався його зовнішнім стилем. Не впевнений, що це говорить про мене, адже особисто мені його зовнішність не до вподоби. Можливо, вам він сподобається!

Розчарування, але обіцяюче внутрішнє наповнення

На мою думку, сором Cybertruck полягає в тому, що натхнення та зовнішній вигляд відволікають увагу від деяких справжніх інновацій у автомобілі. Він використовує 48-вольтову архітектуру, систему керування “кермо-без-проводів”, доступний з опціональною батареєю для збільшення запасу ходу і працює на повністю новій батареї. Ми мусимо зачекати, щоб випробувати Cybertruck на дорозі, щоб оцінити ці інновації, але тут є багато потенційно крутих речей – плюс захоплюючі показники прискорення.
Також варто вказати на те, що нам обіцяли, в порівнянні з тим, що ми отримали.
На презентації Cybertruck у 2019 році тримоторний пікап, який зараз називають Cyberbeast, повинен був мати запас ходу понад 500 миль (приблизно 804.67 кілометрів). З батареєю для збільшення запасу ходу — яка займає частину корисного простору кузова і коштує 16 000 доларів на момент написання цього тексту — максимальний запас ходу становить 440 миль (приблизно 708.11 кілометрів), що більше від 320 (приблизно 514.99 кілометрів) миль без додаткової батареї. Припускають, що двомоторний пікап Cybertruck з повним приводом має найбільший стандартний запас ходу — 340 миль (приблизно 547.18 кілометрів). Це конкурентоспроможно для більшості сегменту електричних пікапів, але це не новий стандарт.

Нам також обіцяли вантажопідйомність 1580 кілограмів і здатність буксирувати до 7 тонн. Натомість ми отримуємо вантажопідйомність 1130 кілограмів і можливість буксирування до 5,5 тонн  (все за оцінками виробника). Я не впевнений, що це має велике значення,  але нам обіцяли більше, ніж ми отримали. У мене також виникають труднощі з розгляданням Cybertruck як справжнього пікапа. Для мене він більше схожий на електричний Hyundai Santa Cruz.
Найменш несподіваною, але найбільш розчаровуючою зміною від моменту презентації до початку продажів є ціна. На презентації цільова ціна для версії з трьома моторами була менше $70,000. При запуску оціночна ціна для Cyberbeast становить $99,990, не враховуючи плату за доставку, яка буде визначена пізніше. Це подібно до цін інших електричних пікапів високого класу, але все одно це неприємно. Якщо або коли Tesla зможе масштабувати виробництво Cybertruck, ціни можуть знизитися, але наразі вся лінійка менш доступна, ніж обіцялося. Принаймні Cyberbeast трохи швидший, ніж первинні оцінки, з часом розгону від 0 до 100 км//год за 2.6 секунди замість 2.9.

Далі буде
Brian Normile